Linex ravnoteža počinje iznutra
Linex®, koji je prvi put razvijen 1982. godine, ima preko 30 godina kliničkog iskustva.
Linex® se sastoji od tri tipa živih liofiliziranih bakterija mliječne kiseline, koje sve čine sastavni dio normalne crijevne mikrobiote:
- Lactobacillus acidophilus subsp. gasseri;
- Bifidobacterium infantis;
- Enterococcus faecium.
Jedna kapsula Linex® sadrži najmanje 1,2 x 10^7 jedinica koje čine kolonije liofiliziranih živih bakterija.
Linex® probiotici proizvode se u pogonima usklađenim sa GMP (good manufacturing practices) zahtjevima a bakterije mliječne kiseline imaju status GRAS (Generally Recognized as Safe).
Probiotski sojevi u proizvodu Linex® pokazali su se djelotvornim u liječenju:
Proljeva povezanog sa uzimanjem antibiotika (AAD)
Antibiotici su osmišljeni za ubijanje štetnih bakterija koje su uzročnici bolesti, ali mogu uništiti i korisne bakterije u crijevnoj mikrobioti koje su korisne za naše zdravlje, što dovodi do bolesti kao što je proljev. Linex® je otporan na većinu antibiotika i može pomoći u sprečavanju proljeva uzrokovanog uzimanjem antibiotika (AAD). Također može pomoći u liječenju proljeva koji nastaje zbog kemoterapije ili zračenja organa trbuha i zdjelice, koji mogu imati antimikrobni učinak.
Akutni infektivni proljev
Svake godine bilježi se oko 1,7 milijardi slučajeva proljeva obično uzrokovanog bakterijama, virusima ili parazitima. Linex® se može koristiti za liječenje i prevenciju infektivnog proljeva i kod djece i kod odraslih.
Putni proljev
Prilikom putovanja u druge zemlje često dolazi do stomačnih problema.8 Uzimanjem probiotika kao što je Linex® prije i tokom putovanja možete smanjiti rizik putnog proljeva.12 To je važno, jer zbog bolesti ljudi mogu biti prisiljeni da otkažu odmor ili zatraže ljekarsku pomoć u inostranstvu, što može biti skupo.
Normalizira i dovodi u ravnotežu našu mikrobiotu
Linex® se može koristiti za ponovno uspostavljanje ravnoteže naše crijevne mikrobiote i može pomoći u borbi protiv nekih negativnih posljedica disbioze. To uključuje probavne smetnje kao što je bol u stomaku, nadutost i vjetrovi.
Naša mikrobiota također igra važnu ulogu u razlaganju vlakana i šećera u našoj hrani. Stoga probiotici također mogu biti korisni za osobe koje ne podnose laktozu.